Screenshot 2019-08-02 at 10.51.39.png

Üks festivali selleaastastest atraktsioonidest on muusikalis-visuaalne show, kus kohtuvad eesti pianistid ning rahvusvaheliselt tunnustatud videomapping´u artist Mr. Beam. Koostöös sünnib Kadrioru lossi fassaadil unikaalne audio-visuaalne performance.                                                           

Loominguline mõte

Klaver avalikus ruumis on kõigile tuttav idee. Ennast muusikaliselt väljendades loob pianist väikesi hetki, mida möödujad kinni püüdes ühiselt jagada saavad. Videomapping tugevdab aga muusikalist elamust kordades enamgi. Üksainus õrn klahvivajutus saab hoone fassaadil kuvatud suureks žestiks või värviliseks valguspurskeks. 

Kuidas see töötab?

Pianist mängib selleks showks kohandatud laval klassikalise tiibklaveri kujulisel digiklaveril (Baby Grand Piano). See annab etteastele „mittetehnilise“ ilme ning aitab keskenduda kunstile ja showle. Arvuti registreerib mängitud noodid ning tõlgib need viivituseta visuaalseks – hoolikalt programmeeritud tarkvara ja õppivate algoritmide kaudu mõistab arvuti, mida ja kuidas esineja mängib ning genereerib vastuseks visuaali. Kas noot on mängitud pehmelt või valjult; pikad ja lühikesed noodid; kiire ja aeglane tempo; kõrged ja madalad noodid; kui kaua pianist mängib; mažooris või minooris. Visuaal ja valgustus reageerib koheselt ning loob elusa visuaaletteaste väljapool täiendavat inimfaktorit. Samal ajal kuuleb publik muusikat, mis loob pianisti mängustiilile tuginedes unikaalse orgaanilise show.

Publik

Klaveri klassikaline iseloom muudab show kohandatavaks igale eale. Iga pianist toob midagi isiklikku lavale, olgu see siis popp-lugu, rock või kuulsa helilooja klassikaline teos. 

Festivali teema

Valgus Kõnnib 2019 (edaspidi festival) teemaks on „Aja rajad“. Aeg voolab läbi meie kõigi, tuues teele käänakuid ja avades uksi. Aeg on kõige alguseks ja lõpuks. Me palume osalejatel minna teemas süvitsi ja leida oma teekond läbi Aja radade.

Show on jagatud nelja osasse, pikkusega 40 minutit esimesel päeval (19.09) ning 25 minutit teisel päeval (20.09). Showle eelnevatel päevadel toimuvad heli- ja valgusproovid, mille kestvus ja kellaaeg on täpsustamisel. 

  1. osa. Barokk kuni romantism. (Nt. Bach, Händel, Debussy)

  2. osa. Tuntud ooperi- ning klassikahitid (Mozarti, Verdi jt. looming)

  3. osa. Pianisti omalooming.

  4. osa. Pophitid.

Otsime pianiste esitama 1.-3. osa muusikat.

Esinemiseks kandideerimisel soovime kandidaadi kohta järgmist informatsiooni:

  • Lühike vabas vormis elulookirjeldus, rõhuga muusikalisele kogemusele

  • Esinemise kava ideekavand koos lugude autorite ning võimalike arranžeeringute autoritega

  • Video- või audionäidis enda esinemisest – Youtube, Soundcloud vm.

  • Kontaktandmed

  • Honorarisoov

Kuidas osaleda? 

Avaldused saatke aadressil: tarmo@pianoman.ee. Lisainformatsioon telefonil +372 511 8528. 

Suurte failide saatmisel palun kasutada wetransfer.com keskkonda.

Kandideerimistähtaeg: 11.08.2019.a

Kõigi kandidaatidega võetakse ühendust. 

* * *

Mr. Beam koduleht: https://www.mrbeam.com/

Vaata Mr. Beam näiteid siit: https://www.facebook.com/MrBeamNL/videos/2198976043466378/